"Droga Nadziei"

 

Duszpasterstwo Małżeństw

Starających się o potomstwo

Adres:

 

Parafia św. Brata Alberta

ul. Robotnicza 95

44-213 Rybnik

Kontakt:

 

kontakt@droganadziei.pl

tel. kom. 607 951 666

bezpłodność

kontakt@droganadziei.pl

tel. kom. 607 951 666

 

 

Modlitwy o dar potomstwa:

Modlitwa o dziecko za wstawiennictwem św. Rity

Dobry Ojcze, Stworzycielu wszechświata, uznajemy, że wszystko, co uczyniłeś, było dobre i pobłogosławiłeś mężczyznę i kobietę, aby byli płodni i zaludnili ziemię. Dziękujemy Ci za pragnienie posiadania potomstwa, które włożyłeś w nasze serce. Oddal od nas niepłodność i wszelką chorobę, która nie pozwala nam cieszyć się swoimi dziećmi. Daj nam, tak jak rodzicom św. Rity, radość z narodzin dziecka. Panie, Boże życia, udziel swojego światła naukowcom, by wynaleźli sposób leczenia bezpłodności i pomóż im traktować z wdzięcznością i szacunkiem tajemnicę ludzkiego życia. Panie, Boże Abrahama, który tak wiele razy dałeś rodzić niepłodnym, pobłogosław nasze małżeństwo i daj nam radość widzenia naszego domu przepełnionego szczęściem z obecności dziecka. Ojcze, przyjmujmy chętnie Twoją wolę. Bądź błogosławiony teraz i na wieki. Amen.

Modlitwa kobiety pragnącej być matką

Panie Jezu Chryste, Twój Ojciec uzdolnił kobietę do bycia matką, istotą emocjonalną, czułą, ale też silną i cierpliwą. Proszę Cię Panie, który znasz mnie na wskroś, udziel i mnie łaski bycia matką. Bardzo pragnę kiedyś rodzić dzieci dla Twojej chwały, wychowywać je, uczyć świata i przygotowywać do wielu zadań w Kościele. Jezu, który kiedyś rozliczysz mnie z mojego życia, uczyń je teraz pełniejszym. Amen.

Nowenna Pompejańska

Nowenna Pompejańska trwa 54 dni. Każdego dnia odmawiamy trzy części Różańca Świętego (radosną, bolesną i chwalebną). Jeśli ktoś chce, może odmawiać czwartą część z Tajemnicami  Światła. Przed rozpoczęciem różańca, wymieniamy najpierw intencję.

Jak odmawiać Nowennę Pompejańską?

(kliknij tutaj)