"Droga Nadziei"

 

Duszpasterstwo Małżeństw

Starających się o potomstwo

Adres:

 

Parafia św. Brata Alberta

ul. Robotnicza 95

44-213 Rybnik

Kontakt:

 

kontakt@droganadziei.pl

tel. kom. 607 951 666

bezpłodność

kontakt@droganadziei.pl

tel. kom. 607 951 666

 

 

Kim jesteśmy?

 

Jesteśmy małżeństwami, które łączy to samo pragnienie posiadania potomstwa, a także ten sam ból i często podobne doświadczenia. Wszyscy szukamy nie tylko wsparcia medycznego, ale także duchowego, które otrzymujemy dzięki comiesięcznym spotkaniom. Często na spotkaniach oraz rekolekcjach zawiązują się przyjaźnie na długie lata, które są najlepszą formą terapii i wsparcia.

Co robimy?

 

Spotkania zaczynamy Eucharystią z adoracją Najświętszego Sakramentu oraz indywidualnym błogosławieństwem małżonków. 

Po Mszy spotykamy się w parafialnej kawiarence przy kawie i ciastku. Na spotkaniach często odwiedzają nas zaproszeni goście: specjaliści, którzy wspierają nas swoją wiedzą i doświadczeniem lub małżonkowie, którzy dzielą się z nami świadectwem swojego życia.

Gdzie i kiedy?

 

Spotykamy się w każdą trzecią sobotę miesiąca w parafii Św. Brata Alberta w Rybniku. Początek o godz. 15.30.

 

Nasze początki

 

Początki Duszpasterstwa Małżeństw Bezdzietnych, bo tak wcześniej nazywało się nasze duszpasterstwo, sięga marca 2012 r. Pierwsze spotkania i Msze Św. odbywały się w Siemianowicach Ślaskich, a dokładnie w Michałkowicach w parafii Św. Michała Archanioła.

Od września 2014 r. duszpasterstwo przeniosło się do nowego miejsca - do parafii Św. Stanisława BM w Żorach przy ul. Boryńskiej 45. Aktualnie nasze duszpasterstwo znajduje się w parafii Św. Brata Alberta w Rybniku.

Coś więcej - rekolekcje

 

Jesienią zapraszamy na rekolekcje do Koniakowa,

do domu rekolekcyjnego Emaus.

Szczegóły podane będą na plakacie.